27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

STRAŻ GMINNA INFORMUJE…

2 min read

W gminie Kęsowo, Straż Gminna rozpoczęła spotkania z mieszkańcami w celu poinformowania o bardzo istotnych dla niej sprawach.

Takie jedno z wielu spotkań, odbyło się dzisiaj, w piątek, o godzinie 17:00, w świetlicy wiejskiej w Wieszczycach.

 

***

Nadrzędnym tematem stała się informacja, iż w związku z rozwiązaniem Posterunku Policji w Kęsowie, Straż Gminna przejmuje większość zadań, które wcześniej podejmowali policjanci.

Nie oznacza to jednak, że dzielnicowi nie będą mieli styczności z mieszkańcami. Zostali przeniesieni do jednostki w Gostycynie i wspólnie ze strażnikami Straży Gminnej będą patrolować nasze ulice, uliczki, drogi wewnętrzne w celu poprawy bezpieczeństwa.

Zmieniają się w związku z tym godziny urzędowania Straży. Dotychczas były to godziny typowo urzędnicze (7:30 – 15:30), od poniedziałku rusza nowy harmonogram: od 6:00 – 22:00.

Mieszkańcom podano również numer interwencyjny: 603-537-419. Strażnicy czekają na uruchomienie nowej linii telefonicznej i w najbliższym czasie ruszy linia ogólna o numerze 986.

Strażnicy wzbogacą się również o alkomat, który zostanie niebawem zakupiony i będzie służył nie tylko do kontroli trzeźwości kierujących, ale przede wszystkim mieszkańcom, którzy podczas patrolu, czy na miejscu w jednostce Straży, będą mogli przyjść i na własną prośbę zmierzyć trzeźwość.

Mieszkańcy zostali poinformowani o kontrolach posesji, które rozpoczną się już od lutego. Kto w poprzedniej kontroli uzyskał pouczenie i nie zrobił nic, by poprawić stan uprzedni, może liczyć się z konsekwencjami, nawet mandatowymi.

Patrole strażników, czy patrole mieszane, czyli policjant i strażnik, mają się wzmożyć i odbywać nie tylko na wyraźny sygnał mieszkańców, ale też nocą, gdy odbywa się najwięcej wykroczeń spowodowanych zakłócaniem porządku.

Temat śmieci i fotoradaru, nasilił dyskusję wśród zebranych. Mieszkańcy prosili o częstszy pomiar prędkości, która w naszej miejscowości jest nagminnie łamana przez kierowców.

Pod koniec zebrania można było wypełnić anonimowo, udzielając szczerych odpowiedzi, ankietę, wyłącznie na potrzeby Straży Gminnej w Kęsowie.

Oto ona:

1. Jakie miejsca w Pana/Pani miejscowości powinny być najczęściej patrolowane przez Straż Gminną w Kęsowie i w jakiej porze dnia powinny być one realizowane?

2. Jakich działań oczekuje Pan/Pani w ramach współpracy mieszkańców wsi ze Strażą Gminną w Kęsowie?

3. Jaki jest najważniejszy problem według Pana/Pani w miejscowości, który mogłaby rozwiązać Straż Gminna w Kęsowie?

4. Jakie działania profilaktyczne ukierunkowane do mieszkańców wsi Pana/Pani zdaniem powinny być zrealizowane w najbliższym czasie?

5. Jaki jest wizerunek Straży Gminnej w Kęsowie w Pana/Pani oczach?

6. Jak wyobraża sobie Pan/Pani współpracę ze Strażą Gminną w Kęsowie w przyszłości?

 

Agnieszka Krizel

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook