29 października 2020

Straż Gminna z Kęsowa znowu trafiła na łamy mediów ogólnopolskich

4 min read

Internet ma to do siebie, że wystarczy jedno źródło informacji, które wyłuskuje ważny temat, by trafił on z siłą wodospadu na łamy całej sieci. Straż z Kęsowa uwielbia stwarzać sobie problemy…

Zaledwie kilka dni temu ukazaliśmy działania strażników w Łyskowie – maleńkiej miejscowości pod Tucholą. Obraz pracy formacji wydawał się typowym: samochód w krzakach, radar za drzewem, słowem… „pomorska normalność”. Tłumaczyliśmy wtedy strażnikom  w specjalnym tekście, że warto działać uczciwie, z otwartą przyłbicą, opierając się na działaniach bardziej doświadczonych funkcjonariuszy Policji.  Jeżeli strażnik ma zapobiegać problemom, to musi być widocznym, przyjaznym, a nie wyłącznie restrykcyjnym. Zrozumcie to wreszcie, macie służyć społeczeństwu! Niestety, cała ta „przemowa” poszła w las, ponieważ ledwie dwa dni temu w naszym zaprzyjaźnionym portalu pojawił niezwykle ostry i niestety, trafiony tekst, który do nas nadesłano.

Uwaga turyści na Straż Miejską Kęsowo-Gostycyn w Borach Tucholskich, to mistrzowie w zbójowaniu na drogach!

Kęsowo to niewielka gmina położona w Województwie Kujawsko-Pomorskim, a w powiecie tucholskim posiadająca 4400 mieszkańców. 6 bunkrów, 2 dworki, kilka jezior, generalnie nic się nie dzieje i niczym nie zachwyca, ale za to ma przedsiębiorczego Wójta i sprytnych zbójników zakładających dla niepoznaki mundury strażników.

A jest to nie bylejaka Straż bo Międzygminna i ma wiele patentów, których się nie spodziewają kierowcy. Dzięki temu Kęsowo znalazło się na 6 miejscu w rankingu Onet.pl najlepiej zarabiających na fotoradarach gmin w Polsce :

Stra Gminna Ksowo 3jpg

Fotografię i mapkę poniżej nadesłał Pan Sławomir, nasz czytelnik.

Jak szacuje samorząd Strażnicy w gminie Kęsowo wystawią w tym roku mandaty w sumie za 2,5 mln zł. Jaki będzie ostateczny wynik, okaże się po 31 grudnia. Być może lepszy, bo po porozumieniu z Gminą Gostycyn strażnicy niedawni zwiększyli obszar działania (stąd „Międzygminna”).

Ten obszar głównie miejscowości Żalno, Wieszczyce, Pamiętowo oraz oczywiście samo Kęsowo + Gmina Gostycyn w Bonusie. Zdjęcie powyżej pochodzi z miejscowości Pamiętowo. Zapamiętajcie kolor, sylwetkę i nr rejestracyjny samochodu i uważajcie.

Stra Gminna Ksowo 4jpg

Geomapa z zaznaczonym położeniem tego fotoradaru

Jak pisze do nas autor zdjęcia „Poprzez ten bandycki proceder do sądu trafiają dziennie dziatki spraw z art 96 par. 3 kw (niewskazanie kierującego). Sam osobiście bylem na takiej rozprawie. W jednym dniu na wokandzie było 15 spraw Gminy Kęsowo. Wszystkie sprawy z tego dnia zostały rozstrzygnięte na dobro Straży Gminnej Kęsowo.

Czyli parcie na kasę, pomysłowość, dobry turystyczny teren i współdziałający sąd, same atuty. Cóż najwyższy czas to zmienić. Jeśli Ci się Czytelniku przydarzy, pomimo naszych ostrzeżeń, skorzystaj z naszych wzorów dokumentów na www.Anuluj-Mandat.pl

W razie kłopotów służymy radą – pełno ich na tym blogu, oraz poprzez nasz formularz kontaktowy.

Wspólnie spróbujemy dać zbójom drogowym po nosie.

Tekst umieszczono w portalu 3obieg.pl , zachowano oryginalną pisownię.

***

Prawdziwa antyreklama dla zarówno gminy Kęsowo jak i POWIATU TUCHOLSKIEGO, prawda? Właśnie tak głupie sytuacje  zaprezentowane przez „wściekłego kierowcę”, jak i ta przedstawiona na naszych łamach ledwie kilka dni temu, rzutują na formację, która wbrew pozorom działa dobrze i ma na koncie wiele sukcesów!

Jedna taka relacja psuje już nie tylko wizerunek strażników, ale i całego regionu! Czy to tak ciężko zrozumieć? Może należy mówić otwartym tekstem i wprost – zachowujcie się jak funkcjonariusze, a nie jak wataha Janosika! Czy aż tak bardzo potrzeba tej gminie pieniędzy wyrwanych z kieszeni ludzi, którzy i owszem, nagminnie łamią kodeks, ale nawet oni są obywatelami tego zrakowaciałego kraju i mają swoje prawa! Czym różni się ukrycie radaru w bagażniku od tego, który kiedyś chowano w pniu drzewa i przykrywano siatką maskującą? Te obrazki ciągle są dostępne i to one są wyznacznikiem „atrakcji” Borów Tucholskich.

Można mieć wrażenie, że młodzi strażnicy są kompletnie pozbawieni elementarnej wiedzy, co do praw i obowiązków, którym podlegają, czy chcecie podzielić opinię pospolitych naciągaczy zwanych błędnie „strażnikami z Czerska”?

Dużo już nie brakuje!

TOKiS przyłączył się do akcji www.Anuluj-Mandat.pl to właśnie pod tym adresem można otrzymać bezpłatną pomoc prawną w postępowaniu ze strażnikami, których uczciwość w pewnych kwestiach jest wynaturzeniem w tragicznym interpretowaniu  kretyńskich przepisów i konfidenckich formularzy, które pod rygorem kar my, obywatele mamy wypełniać. Doprawdy, pijany musiał być ustawodawca, który zgodził się na to, aby radary trafiły do strażników takich, czy siakich. I co? „Takie cuda, to tylko na Pomorzu” – kwituje inny czytelnik / kierowca, oburzony zasadzkami ludzi pracujących w podobnych do policyjnych… uniformach.

Wstydźcie się, teraz już macie czego…

____________________

(mrf.)

Źródło

Przydatny link – http://tokis.pl/?p=17883

http://tokis.pl/?p=18141

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook