26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Strażacy – ochotnicy walczyli w zawodach (aktualizacja)

2 min read

SONY DSC

Na stadionie OSiR-u w Tucholi aż zaczerwieniło się od pojazdów strażackich, nieomylny to znak, że na stadionie w Tucholi odbędą się zawody strażaków. I rzeczywiście, to był dzień zmagań druhów z OSP naszego powiatu. Uściślijmy druhen i druhów, ponieważ nie brakowało urodziwych pań. I od razu, pomimo paskudnej, pochmurnej pogody zrobiło się wakacyjnie.

Rywalizowało ze sobą 12 drużyn męskich (OSP Cekcyn, Drożdzienica, Kęsowo, Kiełpin, Klonowo, Krąg, Lińsk, Lubiewo, Łosiny, Nowy Sumin, Rosochatka, Wielki Mędromierz), ale także 4 drużyny kobiece (OSP Cekcyn, Legbąd, Minikowo, Sucha). Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Tucholi st. bryg. Dariusz Goźliński, sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Arkadiusz Kroll, a pozostałymi sędziami – strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Tucholi.

Strażacy ochotnicy brali udział w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza 7x 50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. O wynikach zawodów zdecydowały nie tylko szybkość i precyzja strażaków, ale także sprawność sprzętu. Emocji nie brakowało!

 

Wyniki zawodów:

  • w kategorii  drużyn kobiecych

I – OSP Cekcyn

II – OSP Legbąd

III – OSP Minikowo

  • w kategorii drużyn męskich

I – OSP Klonowo

II – OSP Krąg

III – OSP Rosochatka

 

Puchary i nagrody finansowe ufundowane przez Starostę Tucholskiego wręczali Maciej Korda – Sekretarz Powiatu oraz Dariusz Goźliński Komendant Powiatowy PSP. Puchary za najlepsze wykonanie ćwiczenia musztry wręczali: w imieniu Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – dh Paweł Piesik (Wiceprezes ZOP ZOSP RP) oraz Krzysztof Glazik  w imieniu firmy „Marszałek”.

Dużą atrakcją zawodów były z pewnością  pokazy posługiwania się pilarką spalinową, piłą ręczną oraz siekierą w wykonaniu Krzysztofa Glazika z OSP Bysław. Druh Krzysztof  to jeden z najlepszych zawodników  w kraju, bierze udział w Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports.

_______________________

(red.)

tucholsi.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook