27 października 2020

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowali piękne kreacje!!!

1 min read

Wczoraj, 8 stycznia w Książnicy Tucholskiej podziwialiśmy pokaz mody zorganizowany przy współudziale słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

I tak właściwie, już na samym wstępie, my, widzowie, zostaliśmy oszukani przez organizatorów, ponieważ modelki i modele w żaden sposób nie przypominali seniorów, a przynajmniej osoby w wieku… szalonym, czyli średnim. Ten czar, ten szyk! Piękne panie i piękni panowie, z niezwykłym przejęciem podeszli do tej wspaniale przygotowanej imprezy.

Przepiękne kreacje miały swój pierwowzór w technikach wykorzystywanych przez nasze mamy, babcie, prababcie. Ponownie i wbrew zdobyczom współczesnej nauki i techniki znowu sprawdziły się nieśmiertelne druty i szydełka i absolutnie genialne pomysły na wzory. W taki oto sposób powstały wzory strojów codziennych, odświętnych, praktycznie na każda okazję z… randką włącznie!

Całe przedsięwzięcie publiczność zawdzięcza paniom: organizatorowi Wiesławie Alichniewicz, Mirosławie Kęsik, studentkom UTW, dalej…Renacie Borowieckiej – Gutsze, która wyreżyserowała pokaz. Stroną muzyczną zajął się pan Tomasz Kotowski, który znanym utworem The Beatles uatrakcyjnił całość.

___________________

(red.)

Mireczko, Καλημέρα 🙂 – mrf.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook