19 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Stypendia dla artystów

2 min read
Uroczyste wręczenie marszałkowskich stypendiów 16 osobom zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury odbyło się 18 marca w siedzibie Fundacji Tumult w Toruniu.

Przyznawane od 2006 roku wojewódzkie stypendia artystyczne to forma wsparcia finansowego udzielanego utalentowanym artystycznie mieszkańcom naszego regionu. Są motywacją do podejmowania nowych wyzwań w sferze działalności artystycznej oraz pomagają realizować ciekawe i ambitne marzenia.
– Nasze stypendia adresujemy zarówno do osób stojących u progu kariery, jak i do dojrzałych artystów i profesjonalistów. Wsparcie trafia na realizację konkretnych przedsięwzięć i projektów artystycznych, jest też przeznaczane na finansowanie studiów i dalszego rozwoju. Miło nam wspierać ludzi z pasją, którzy z zapałem realizują swoje twórcze plany.  – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Na stypendia artystyczne przeznaczyliśmy w tym roku 140 tysięcy złotych. Przyznawane są dwa razy w roku. W pierwszym etapie zarząd województwa zdecydował o przyznaniu wsparcia 16 osobom na łączną sumę 74 tysięcy złotych. Stypendia w wysokości od 3,6 do 6 tysięcy złotych zostały przyznane na okres roku i pół roku.Wśród stypendystów są muzycy, plastycy i osoby zajmujące się upowszechnianiem kultury.

Lista stypendystów tutaj

Uroczyste wręczenie stypendiów z udziałem wicemarszałka Edwarda Hartwicha  oraz radnej województwa Elżbiety Krzyżanowskiej odbyło się 18 marca w siedzibie Fundacji Tumult w Toruniu. Podczas spotkania swoje prace artystyczne zaprezentowało dwoje stypendystów: Katarzyna Tretyn-Zečević oraz Anna Kola. Muzyczną oprawę zapewnił zespół Paweł Urowski Trio.

Kolejny nabór wniosków o przyznanie stypendiów artystycznych ruszy w połowie kwietnia.

_____________________
(red.)
Fot. Andrzej Goiński
Mat. kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook