27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Stypendia dla sportowców

2 min read
polskalokalna.plTrwa nabór wniosków o przyznanie w 2014 roku marszałkowskich stypendiów sportowych. Po raz kolejny otrzymają je najzdolniejsi sportowcy Kujaw i Pomorza, którzy mogą się pochwalić sukcesami na międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach.
– Stypendia, to pomoc dla naszych zawodników w kontynuacji sportowej kariery oraz nagroda za dotychczasowe osiągnięcia. Wszystkim sportowcom z Kujaw i Pomorza gorąco kibicujemy i życzymy kolejnych sukcesów – mówi marszałek Piotr Całbecki.Wsparcie trafi do sportowców reprezentujących kluby sportowe z Kujawsko-Pomorskiego osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym w dyscyplinach objętych programem igrzysk olimpijskich lub systemem sportu młodzieżowego. Wsparcie otrzymają zawodnicy, którzy w 2013 roku zdobyli medal lub reprezentowali Polskę na mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy lub Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży albo zdobyli medal mistrzostw Polski lub podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na stypendia mogą też liczyć niepełnosprawni sportowcy. O wsparcie dla zawodników mogą się ubiegać kluby i stowarzyszenia sportowe z terenu województwa.


Termin składania wniosków upływa 20 grudnia. Dokumenty należy składać w Biurze Podawczo-Kancelaryjnym na parterze Urzędu Marszałkowskiego lub przesłać pocztą na adres: Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, ul. Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń.Więcej informacji, regulamin przyznawanie stypendium oraz formularz wniosku tutaj

Ufundowane przez Urząd Marszałkowski stypendia sportowe trafiły w tym roku do 150 sportowców z regionu. Na wsparcie finansowe dla naszych zawodników przeznaczyliśmy w sumie 400 tysięcy złotych.

Więcej na ten temat tutaj.
________________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook