29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Substytut kina, ale dobre i to! Trzy seanse kinowe jednego dnia przed nami

3 min read

Kina nie mamy, bo się spaliło, podobno samoistnie, cóż bywa,w zamian mamy chroniczny brak dostępu do tzw. wyższej kultury.

Tę lukę samorządowcy próbują zapełnić imprezami o podłożu kulturalnym, nie mamy nic przeciwko temu, aby propagować sztukę lokalną, ale głodu wyższej nie zaspokoimy twórczością amatorską. Niestety, zainteresowanych jest garstka, ponieważ podczas tych imprez organizatorzy dość rzadko fundują darmową grochówkę z wkładką i na masy nie mamy co liczyć. My jednak stawiamy na młodych ludzi, ci są niezawodni i potrafią zaskakiwać wrażliwością i trafnością osądów.

Jest okazja to sprawdzić, ponieważ zanim Burmistrz wybuduje nam kino z prawdziwego zdarzenia, które z trudem „wymarudziliśmy”, trochę wody w Kiczy jeszcze spłynie, warto sprawdzić, co proponuje nam chwilowo w zastępstwie, „świątynia X-Muzy” –  tucholski TOK. Dla niewtajemniczonych, pan dyrektor ośrodka ma ambicję doprowadzić do sytuacji, że seanse filmowe będą zdarzeniem cyklicznym – trzymamy kciuki, choć brak odpowiedniej sali kinowej i właściwej akustyki, będzie sporym wyzwaniem dla widzów. Nie narzekajmy, a doceńmy starania wszystkich, którzy chcą nam umożliwić obejrzenie dobrego filmu w ciszy i w skupieniu. I informacja, której Czytelnik nigdzie nie odnajdzie – dyrekcja TOK-u ma bardzo ambitne plany dotyczące właśnie…, zmiany akustyki – dobra wiadomość.

28 stycznia br. (niedziela) w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędą się trzy seanse filmowe: o godz. 14:00 – „Fernando”; o godz. 16;00 – „Atak paniki”; o godz. 18:00 – „Narzeczony na niby”. Przedsprzedaż biletów w sekretariacie TOK od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 15:00.

Coś dla dzieci -Animowana ekranizacja słynnej opowieści o Byczku Fernando, zrealizowana w studio Blue Sky, w którym powstały m.in.: ”Epoka lodowcowa”, ”Roboty”, ”Rio” i ”Tajemnica Zielonego Królestwa”. Fernando jest młodym byczkiem niepodobnym do innych – zamiast walczyć, woli bowiem leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia kilku mężczyzn poszukuje najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach na arenie w Madrycie. Za sprawą przypadku ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoło losowi…

Premiera filmu „Fernando” nastąpiła 5 stycznia 2018, czyli jeszcze „ciepła” produkcja -POLECAMY!

NARZECZONY NA NIBY w kinach od 12 stycznia!  W Tucholi już 28 stycznia! NAJBARDZIEJ ROMANTYCZNA KOMEDIA TEGO ROKU!

Czy małe, niewinne kłamstewko może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do totalnej katastrofy? A może dopiero jak wszystko się w życiu rozpada, możliwe staje się poukładanie wszystkiego od nowa? Karina próbuje z całych sił stworzyć pierwszy (tym razem) szczęśliwy związek. Niestety mężczyzna, któremu oddała swoje serce, wydaje się być bardziej zainteresowany sobą, niż nią. Pewnego dnia, jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno małe kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w prawdziwy emocjonalny rollercoster. Szybko okaże się też, że każdy z bohaterów ma tak naprawdę coś do ukrycia. Gdy prawda wyjdzie na jaw, wszyscy będą musieli zrobić w końcu porządek w swoich związkach i w swoich sercach. „Narzeczonego na niby” pokochają ci, którzy choć raz zakochali się w niewłaściwej osobie oraz ci, którzy wierzą, że o prawdziwą miłość warto walczyć, nawet jeśli zaczyna się mocno niefortunnie.

W rolach głównych zobaczymy: Julię Kamińską, Sonię Bohosiewicz, Barbarę Kurdej-Szatan, Dorotę Kolak, Piotra Stramowskiego, Piotra Adamczyka, Tomasza Karolaka, Mikołaja Roznerskiego, Krzysztofa Stelmaszyka, Andrzeja Grabowskiego, Ilone Ostrowską, Ewę Kasprzyk, Janusza Chabiora, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Vienia.
Film wyreżyserował Bartosz Prokopowicz. Słowem…, nudy nie będzie!

 

„Atak Paniki” Brawurowa komedia pełna wulgaryzmów i polskiego prymitywizmu w stanie in statu nascendi w której codzienność zmienia się w czyste wariactwo, ukazując niejedno dzikie oblicze! Akcja filmu koncentruje się na losach kilkorga bohaterów, którzy są powiązani ze sobą w nieoczywisty sposób, a ich drogi krzyżują się nieprzypadkowo. Rozrywkowe kino dla… ” uśmiechniętych jaskiniowców”.

Obsada: Artur Żmijewski, Dorota Segda, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Nicolas Bro, Julia Wyszyńska, Adam Nawojczyk, Roman Gancarczyk, Anna Romantowska i inni.

ZAPRASZAMY DO KINA W TOKU!


(red.)

Źródło: tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook