25 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sukces książki Jerzego Szwankowskiego- historyka z Raciąża

1 min read

Książka napisana przez Jerzego Szwankowskiego z Raciąża znalazła się w pierwszej trójce najlepszych pomorskich opracowań naukowych, wyłonionej w ramach XVIII. już Konkursu Książki Kaszubskiej i Pomorskiej, który odbył się 8 lipca 2017 r. w Kościerzynie.

Uznanie jury, w skład którego weszli m.in. profesorowie Tadeusz Linkner, Edward Breza i Kazimierz Nowosielski, zyskała monografia pt. „Dzieje parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lichnowach”. W kościerskiej imprezie tradycyjnie bierze udział liczne grono autorów i wydawców. W tym roku rywalizacja była szczególnie zacięta, bowiem do konkursu – w różnych kategoriach – zgłoszono blisko sto tytułów książkowych, a naszego autora wyprzedziły tylko dzieła pracowników naukowych Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku oraz Archidiecezji Gdańskiej. Był to trzeci udział autora z Raciąża we wspomnianym konkursie i trzecia kolejna nagroda.

W poprzednich latach uzyskał on wyróżnienia za monografie naukowe: Kosznajderii oraz Raciąża i okolic. Jak podkreśla, do sukcesu przyczynił się inicjator wydania książki ks. Andrzej Kuczyński oraz Dom Wydawniczy „Rafael” z Krakowa, gdyż na ogólną ocenę publikacji wpłynęła z pewnością nie tylko jej treść, ale układ i szata graficzna.


(red.)

Mat. nadesłane

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook