4 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sukces ósmoklasistów z gminy Gostycyn

1 min read

„Jesteście niesamowici” – tak skomentował sukces uczniów klas ósmych w gm. Gostycyn jej wójt, pan Ireneusz Kucharski na wieść o tym, że uzyskali oni najwyższe wyniki w powiecie, a z języka polskiego i matematyki wyższe, niż u innych, a wszystko w skali województwa, a nawet kraju!

W tym roku szkolnym egzamin ósmoklasisty odbył się w nietypowych warunkach. Termin został przesunięty z kwietnia na czerwiec, obowiązywał reżim sanitarny, a uczniowie od marca uczyli się i przygotowywali do niego zdalnie. Stres z tym związany był na pewno spory, jednak uczniowie z Gminy Gostycyn zmobilizowali się i uzyskali z egzaminu ósmoklasisty ze wszystkich przedmiotów najwyższe wyniki. To powód do dumy rodziców, nauczycieli, dyrektorów placówek, a nawet najwyższych władz samorządowych.

Wspomniany wcześniej pan wójt napisał:

Pragnę złożyć serdeczne gratulacje wszystkim ósmoklasistom i ich rodzicom oraz nauczycielom i dyrektorom szkół – mówi Ireneusz Kucharski  Wójt  Gminy Gostycyn. Dziękuję Wam za ogromne zaangażowanie, wyniki są efektem Waszej pracowitości, wytrwałości, współpracy i chęci do działania.  Jesteście niesamowici !

Wyniki egzaminu ósmoklasisty rok szkolny 2019/2020

Język polski Matematyka Język angielski
Gmina Gostycyn

60 %

47 %

48 %

Powiat 52 % 39 % 41 %
Województwo 56 % 43 % 50 %
Kraj 59 % 46 % 54 %

 


(red.)

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook