17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Światowy Dzień Ziemi i Dzień Wody w Raciążu

2 min read

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Raciążu włączyli się w obchody Dnia Ziemi, pamiętając tym samym o minionym już święcie ekologicznym – Światowym Dniu Wody.

Światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. Są to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić wszystkim mieszkańcom Ziemi, jak kruchy jest ekosystem naszej planety.

Pierwszą częścią tych obchodów był Wiosenny Festiwal Nauki przeprowadzony przez uczniów raciąskiej szkoły pod kierunkiem p. Moniki Kuligowskiej. Tego dnia szkolny korytarz zamienił się niemalże w prawdziwe naukowe laboratorium i ekspozycje. Tajemnice wody, wystawy, pokazy z pogranicza nauki, a może i magii? To tylko niektóre atrakcje tego festiwalu. W rolę naukowców wcielili się sami uczniowie. Najmłodszą grupą byli przedszkolacy – Aleksandra i Wiktor, którzy próbowali przekazać wszystkim zainteresowanym tajemnicę mieszania barw podstawowych.

Uśmiech i zainteresowanie uczniów były dowodem na to, że z nauki można czerpać radość. Drugą częścią obchodów Dnia Wody i

Ziemi było widowisko artystyczne pod hasłem „Woda źródłem życia”. W rolę aktorów wcielili się wybrani uczniowie z klas I – VI, a przygotowywali się pod kierunkiem p. Lucyny Kamieniarz i p. Iwony Tuszkiewicz. O oprawę muzyczną spektaklu zadbała p. Ewa Warszewska – nauczyciel muzyki.

Gośćmi obchodów byli: Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Tucholi Renata Madej, sołtys Raciąża Iwona Kobus, Rada Rodziców oraz emerytowani pracownicy szkoły.

Głównym celem tego widowiska było zwrócenie uwagi na znaczenie wody w codziennym życiu oraz na konieczność roztropnego jej używania w każdej dziedzinie życia. Treści ekologiczne spektaklu stały się wymowniejsze, dzięki utworom muzycznym zaprezentowanym przez dziewczęta z zespołu wokalnego „Tęcza”, które to niewątpliwie wprowadziły całą publiczność w radosny nastrój.

______________

(red.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook