29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2012

1 min read

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
Święto obchodzone jest w całym kraju lecz najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Jednak ostatnio ten wyjątkowy dzień bardziej kojarzy się z burdami, protestami i dopominaniem się obywateli o poszanowanie swoich praw. Z jakim skutkiem? Wyjątkowo miernym. Jak będzie tym razem? Co wydarzy się w Warszawie, czy będzie powtórka z ubiegłego roku? |Policja już jest w gotowości…

A jak przebiegać będzie ten dzień w Tucholi? Oczywiście również uroczyście, a to za sprawą chyba jednej, jedynej, wspólnej decyzji, którą podjęli  Starosta i Burmistrz. Co z tego wyniknie? Będzie jak zawsze, uroczyście i… nudno.

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook