Święto pączka – raj nie tylko dla grubasów

Wszystkie lady sklepowe są dzisiaj zawalone tym wyjątkowym smakołykiem, ponieważ dzisiaj mamy  TŁUSTY CZWARTEK! Kto żyw biegnie do pobliskich sklepików i marketów, by z naręczem pączków wrócić do pracy lub do domu.

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i jest świętem zwyczajowym. W Polsce w tłusty czwartek prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków z nadzieniem różanym (i nie tylko). Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło.

Oczywistym w takim razie jest to, że najwięcej pączków trafi do powiatowych urzędów, bo te instytucje prócz pieniędzy potrzebują wiele szczęścia.

A jakie są te tucholskie pączki? Cóż, ich jakość bywa różna, jedno jest pewne, najmniej jest tych z różanym nadzieniem, a nawet jeżeli takie się odnajdzie, środek  jest zwykle substytutem i to z dużą ilością chemii spożywczej. Najczęściej trafiamy na te z wieloowocową zawartością, zwykle są odrobinę tańsze.

Piekarze mają dzisiaj żniwa, a lekarze bolące brzuchy pacjentów, wystarczy jednak zażyć coś na żołądek i uda się przetrwać!

Smacznego!

__________________

(red.)

Fot. TOKiS – PRESS

YT https://www.youtube.com/watch?v=HWOBgWdJS-A

admin

Next Post

Powołano Komitet Organizacyjny 56. Dni Borów Tucholskich

czw Lut 12 , 2015
Powołano  Komitet Organizacyjny 56. Dni Borów Tucholskich , który zadba o to, aby ta kolejna wielka impreza, przyciągająca zarówno mieszkańców, jak i turystów miała godną oprawę. W skład komitetu weszli:

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook