30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Święto patronki Tucholi

1 min read

Odbyło się wczoraj 20 – 07 i jak każdego roku było bardzo uroczyste. Tradycyjnie obchody święta rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Bożego Ciała w intencji miasta i mieszkańców Tucholi. Zagrały nawet rozłożone na części kościelne organy.

Po mszy uczestnicy obchodów przeszli do figury św. Małgorzaty. Uroczyście wprowadzono sztandar, a po zapowiedzi spikerki swoje przemówienie wygłosił Burmistrz Tucholi. Było bardzo przemyślane, nawiązało nawet do jubileuszu 670-lecia nadania Tucholi praw miejskich.

Przygotowano również inscenizację pt. „Obrazek historyczny z początków miasta Tucholi” w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum nr 1 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi w reżyserii Moniki Słomińskiej, według scenariusza Marii Ollick.

Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Punktem kulminacyjnym było spełnienie legendy – rozdano mieszkańcom zawartość kilku koszy. Chleb, dar tucholskich piekarzy. Choć w jego składzie jest coś więcej, niż mąka, oby nigdy nam go nie zabrakło.

Organizatorami Święta Patronki Tucholi byli: Burmistrz Tucholi, Parafia pw. Bożego Ciała w Tucholi, Borowiackie Towarzystwo Kultury.

Galeria do pobrania

Święto patronki Tucholi

___________________
(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook