ŚWIĘTO PATRONKI TUCHOLI w cieniu koncertu muzyki miłej, łatwej i przyjemnej – galeria i film

Odbyło się dzisiaj i rozpoczęło się tradycyjnie. Święto zebrało wielką grupę tucholan, zdecydowanie wygrała tradycja, choć w opłotkach muzycy „stroili instrumenty” przed głównym występem kończącym Dni Borów Tucholskich.

Poświęcono nowe symbole Tucholi oraz odsłonięto tablicę upamiętniającą świątynię, która wiele lat temu „zniknęła” z centrum miasta, a później z pamięci młodszego pokolenia. Na szczęście symbol przetrwał, a pamięć o świątyni przekazana została współczesnym.

Symbolem jak zawsze pozostał też chleb, którego znaczenie przypomina stara legenda. Tego chleba podobnie jak w przeszłości brakuje wielu mieszkańcom Tucholi i okolic również dzisiaj. TOKiS rozmawiał z kilkoma z nich, nikt nie ma wątpliwości dlaczego tak się dzieje, być może przyszłe wybory coś zmienią. Potrzeba nam nie tylko świąt i symboli, ale przede wszystkim bardzo głębokich zmian. Tylko…, jak długo można czekać?

Poświęcenie zmienionej flagi gminy.

ŚWIĘTO PATRONKI TUCHOLI cz1

ŚWIĘTO PATRONKI TUCHOLI cz2

KOncert

____________________

(red.)

admin

Next Post

"Królowa Ciszy" w Tucholi!

wt Lip 21 , 2015
W środę 22 lipca o godz. 18:00 w sali multimedialnej Starostwa Powiatowego w Tucholi (budynek Książnicy Tucholskiej) odbędzie się bezpłatny pokaz filmu „Królowa Ciszy” połączony z rozmową z jego autorką, Agnieszką Zwiefka.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook