Święto Patronki Tucholi – ZAPROSZENIE

Już w piątek 20 lipca 2018r. Święta Patronki Tucholi św. Małgorzaty. Zapraszamy dzieci na Skwer św. Małgorzaty. Od godz. 11oo będziemy budować średniowieczny gród – Tucholę fortelem uratowaną przez naszą patronkę.

Prosimy, aby każdy uczestnik wspólnej zabawy przyniósł ze sobą pudło  kartonowe. Wielkość nie jest ważna!!! Mile też widziane stroje historyczne z epoki. Kto pamięta zeszłoroczną zabawę, wie, że było czadowo. O godz.18oo Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w Kościele pw. św. Jakuba Apostoła a następnie ok. godz.19oo Manifestacja Patriotyczna pod Pomnikiem św. Małgorzaty z okolicznościowym wystąpieniem Burmistrza Tucholi i Aktem Święcenia Chleba – daru tucholskich piekarzy, symbolu dostatku i naszej wspólnoty. Swoją obecnością uczcijmy kult św. Małgorzaty, męczennicy, od dawien dawna patronki naszego miasta.

 

 


(red.)

Maria Ollick

admin

Next Post

Policyjne patrole rowerowe na ulicach Tucholi

czw Lip 12 , 2018
Wraz z nadejściem wakacji na tucholskich ulicach pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Mundurowi sprawdzają rejon akwenu wodnego Głęboczek, okoliczne osiedla, miejsca rekreacji, a także tam gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać. Funkcjonariusze nie tylko podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa, ale także dbają o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Tucholi […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook