4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ŚWIĘTO PRZYRODY Z SERDECZNYM PRZESŁANIEM!

2 min read

Tucholski Park Krajobrazowy oraz Gmina Tuchola są organizatorami kampanii inicjującej obchody w naszym mieście Dnia Polskiej Niezapominajki, który przypada w kalendarzu 15 maja. Społeczność przedszkolna i szkolna w pierwszych tygodniach kwietnia otrzymała propozycję zadbania o zachowanie bioróżnorodności i posadzenie w pobliżu placówek szkolno-oświatowych niezapominajki leśnej. Zainteresowanym przekazaliśmy nasiona i rozsady w celu założenia symbolicznego poletka niezapominajek w pobliżu przedszkola lub szkoły pod okiem przedstawicieli Gminy Tuchola oraz Tucholskiego Parku Krajobrazowego.

Jedna z akcji odbyła się 2 kwietnia przy siedzibie Przedszkola nr 2 w Tucholi.

Grupa dzieci czynnie uczestniczyła w przygotowaniu podłoża, sianiu i podlewaniu przedszkolnego poletka niezapominajek.

Ponadto na dziedzińcu Tucholskiego Parku Krajobrazowego w dniu 15 maja w godz.10.00-16.00 odbędzie się happening z okazji Święta Przyrody, podczas którego będziemy prowadzić edukację przyrodniczą mając na celu promowanie zagrożeń bioróżnorodności w tym biologii niezapominajki leśnej. Podczas wydarzenia uczestniczącym grupom i mieszkańcom Tucholi przekazane będą kwitnące niezapominajki w doniczkach, które dosadzą do założonych poletek i ogrodów.

Lubiana i sentymentalna niezapominajka to także symbol miłości i dobrych życzeń, święto niesie też ze sobą przesłanie „Nie zapomnij o mnie”.

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto Przyrody. Jego celem jest przypomnienie o ochronie środowiska i zachowanie różnorodności biologicznej, promowanie walorów przyrodniczych, uświadamianie roli natury w naszym życiu. Zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

***

Jest okazja przypomnieć stary felieton poświęcony twórcy „Święta niezapominajki”. Warto także dodać, że z panem red. Zalewskim ścisłe współpracował znany z łamów tokis.pl pan  Robert Leśniakiewicz – zapalony ekolog i obrońca zwierząt.

Andrzej Zalewski i piękny gest pana nadleśniczego Nadleśnictwa Woziwoda

KRĄG OGNISKOWY im. Redaktora Andrzeja Zalewskiego. Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na harcerskim polu namiotowym w Zielonce.


(red.)

Mat. parki.kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook