24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Święto Województwa 2019

2 min read

Mieszkańców regionu i naszych gości zapraszamy do udziału w wydarzeniach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W programie mnóstwo atrakcji, m.in. festyny i koncerty z udziałem gwiazd estrady. Start w najbliższą sobotę (1 czerwca), finał w kolejny weekend (8 czerwca). Oficjalne uroczystości odbędą się 7 czerwca w Toruniu.

– Zachęcam do wspólnej dobrej zabawy. Program wypełniają atrakcyjne wydarzenia, które łączą pokolenia i są ofertą dla całych rodzin ­– zaprasza marszałek województwa Piotr Całbecki.

Start nastąpi już w najbliższą sobotę (1 czerwca) na bulwarach we Włocławku i na terenie Mariny w Grudziądzu (uwaga, zmiana miejsce w związku ze spodziewanym przejściem fali kulminacyjnej na Wiśle). W programach tych wydarzeń m.in. koncert Kayah i II Kujawsko-Pomorski Przegląd Kapel (Włocławek) oraz koncert Krzysztofa Zalewskiego i parada orkiestr dętych (Grudziądz). Finał 8 czerwca – tego dnia odbędą się koncert muzyki filmowej na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej (gwiazdy: Maria Sadowska, Reni Jusis i Monika Kuszyńska) i zakończony koncertem Andrzeja Piasecznego Astrofestiwal w Brodnicy.

Wśród imprez towarzyszących m. in. koncert „W krainie uśmiechu” z udziałem artystów Polskiej Opery Kameralnej w Jabłonowie Pomorskim w powiecie brodnickim (1 czerwca) i galowy koncert w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy „W 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II” (7 czerwca).

Oficjalne obchody, z udziałem władz województwa oraz zaproszonych gości, zaplanowaliśmy na 7 czerwca w Toruniu. Rozpocznie je msza święta w intencji regionu w katedrze śś. Janów (godz. 10.00), po której odbędzie się uroczysta sesja sejmiku województwa, transmitowana w internecie (Urząd Marszałkowski, godz. 12.00). O 21.00 na placu za Urzędem Marszałkowskim koncert z udziałem gwiazd estrady – m. in. Kasi Kowalskiej i Dawida Kwiatkowskiego.


kujawsko-pomorskie.pl

Fot. tokis.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook