18 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PRZYPOMNIENIE: SWOJSKIE KRAJOBRAZY W MALARSTWIE JADWIGI NOWACKIEJ I JÓZEFA KUKLIŃSKIEGO

1 min read

Starosta Tucholski zaprasza do wzięcia udziału w otwarciu wystawy: SWOJSKIE KRAJOBRAZY W MALARSTWIE JADWIGI NOWACKIEJ I JÓZEFA KUKLIŃSKIEGO.

Wernisaż odbędzie się 07.09. 2017 r.(czwartek) o godzinie 17.00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich.  Tuchola, ul. Podgórna 3.

Jadwiga Nowacka urodziła się w miejscowości Zamarte. Obecnie pracuje w Ośrodku Zdrowia w Legbądzie. Zawsze podziwiała piękno przyrody. Od najmłodszych lat fascynował ja rysunek i malarstwo, zwłaszcza akwarele. Z malarstwem olejnym zetknęła się na jednej z wystaw Pana Józefa Kuklińskiego. Zafascynowana pięknem krajobrazów utrwalonych na płótnach, postanowiła spróbować własnych sił w rodzaju twórczości.

Pod wnikliwą obserwacją Józefa Kuklińskiego, rozpoczęła przygodę z malarstwem.

Józef Kukliński urodził się w Borach Tucholskich. Zawodowo związany był z Marynarką Wojenną, dosłużył się stopnia komandora. Od 1996 roku na stałe zamieszkał w Rzepicznej. Malarska przygoda artysty zaczęła się w 1977 roku. Jego obrazy ukazują piękno morza i lasów. Jest również kopistą, fascynują go dzieła najwybitniejszych. Prace Pana Józefa znane są zarówno w kraju, jak i z granicą.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook