30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sygnaliści walczyli… „O Róg Wojskiego” w Krakowie!

1 min read

75   zespołów z całej Polski uczestniczyło  w  XVIII Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w Niepołomicach i Krakowie. Reprezentacja Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi zajęła czwarte miejsce w klasie mistrzowskiej „A”.  W składzie zespołu „Jenot” tym razem wystąpili: Tomasz Prabucki, Piotr Habułyk, Amadeusz Żmijewski, Mateusz Kuśmierski i opiekun Piotr Grzywacz.

Poszczególne etapy imprezy odbywały się: na zamku królewskim w Niepołomicach, na głównym rynku krakowskim oraz hali targowej „Chemobudowa” w Krakowie. Wielkim wydarzeniem była msza hubertowska odprawiona w Bazylice Mariackiej. Wszyscy uczestnicy mistrzostw (w liczbie około 400 sygnalistów)  pod najsłynniejszym ołtarzem dłuta Wita Stwosza odegrali na rogach marsz myśliwski na wprowadzenie i wyprowadzenie sztandarów łowieckich oraz „Podniesienie”. Oprawę muzyczną liturgii mszalnej wykonał siedmioosobowy zespół rogów francuskich „Trompe de Pologne” z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie w asyście z organami. Warto dodać, że jednym z członków zespołu jest Karol Grzywacz z Tucholi.

Podczas pobytu w Krakowie sygnaliści odwiedzili także sanktuarium miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach a niżej podpisany opiekun spotkał się także z  trębaczem na Wieży Mariackiej, by wcielić się w rolę dzwonnika, po czym trębacz Kazimierz Czerw odegrał hejnał na cztery strony świata.

 

 

Piotr Grzywacz

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook