17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Szczepienia profilaktyczne dziewcząt z rocznika 2005 z gminy Tuchola

1 min read

Urząd Miejski w Tucholi wspólnie z Miejskim Centrum Lekarskim Spółka z o.o oraz Praktyką Lekarza Rodzinnego s.c w Raciążu przystąpili do realizacji Programu zdrowotnego w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Program dotyczy dobrowolnych szczepień profilaktycznych dziewcząt z rocznika 2005 zameldowanych na pobyt stały na terenie Gminy Tuchola.

Szczepienia przeciwko HPV są zalecane przez Ministerstwo Zdrowia i wpisane do programu szczepień ochronnych.

Czym jest ludzki wirus brodawczaka (HPV)?  Jest to wirus, który odgrywa istotną rolę w powstawaniu raka szyjki macicy. Wirus atakuje głównie przez tkankę skórną i odbytowo-płciową. Wywołuje infekcję u średnio 15% narażonych osób w różnym stopniu w zależności od wieku i innych demograficznych uwarunkowań.

Celem programu jest zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy, poprzez wdrożenie profilaktyki polegającej na przeprowadzeniu edukacji zdrowotnej oraz szczepieniach ochronnych przeciwko wirusowi HPV w określonej populacji uczennic uczęszczających do szkół podstawowych na terenie Gminy Tuchola.

Przeprowadzenie szczepień odbędzie się na terenie Miejskiego Centrum Lekarskiego w Tucholi oraz w Ośrodku Zdrowia w Raciążu i Legbądzie, zgodnie z procedurami medycznymi, w dwóch dawkach.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rodziców tym szczepieniem do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, które można otrzymać w Miejskim Centrum Lekarskim oraz w Ośrodku Zdrowia w Raciążu i Legbądzie.


tuchola.pl

fot. wydzialszczepien.izeto.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook