30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Szczepienia w Cekcynie

4 min read

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień na terenie Gminy Cekcyn punkt szczepień prowadził będzie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Cekcynie, ul. Dworcowa 6.

Do pełnienia funkcji koordynatora do spraw szczepień wyznaczono p. Agnieszkę Derdowską – Kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Cekcynie. Telefony kontaktowe dla mieszkańców w sprawie informacji o szczepieniach i rejestracji na szczepienia – 52 33-47-510, 515-262-953 od godz. 12:00 do godz. 17:00. Pod w/w numerami telefonów można również wpisywać się na listę osób chętnych na szczepienie w poszczególnej grupie wiekowej.

Uruchomiony został także numer gminnej infolinii dla mieszkańców na temat transportu na szczepienia 795-810-670, funkcjonującą w godz. 08:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku, Urząd Gminy w Cekcynie, ul. Szkolna 2 – koordynator ds. transportu osób – p. Ilona Lesikowska.

Transport przeznaczony jest dla osób:

– posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.

– mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

W ramach współpracy samorządu z placówką podstawowej opieki zdrowotnej, POZ przekazuje do koordynatora ds. transportu, listę osób, które potrzebują transportu wraz z informacją o dacie i godzinie szczepienia. Koordynator umawia z przewoźnikiem datę i godzinę odbioru pacjenta oraz rodzaj środka transportu niezbędnego do wykonania przewozu.

Na terenie kraju działa bezpłatna, całodobowa infolinia wyjaśniająca wątpliwości ws. szczepień – numer 989; dla dzwoniących z zagranicy: + 48 22 62 989.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Rozpoczęcie szczepień dla tych osób planowane jest od 25 stycznia 2021 r. (pod warunkiem dostarczenia szczepionek). Początkowa liczba dawek szczepionek dla SP ZOZ wynosi 30 sztuk/tydzień. W kolejnych miesiącach ilość szczepień może ulec zwiększeniu.

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 – osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

  1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Mobilne zespoły dla potrzebujących

Jeśli masz problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, możesz skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. Zapisz się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień i ustal dogodny termin. O tym, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dowiesz się, dzwoniąc na infolinię 989.

Dla zainteresowanych szczepionkami oraz samym procesem szczepień przeciw COVID-19 dedykowana jest strona www.gov.pl/web/szczepimysie

Wszelkie aktualne informacje dotyczące szczepień dostępne będą na wskazanej stronie internetowej oraz komunikatach zamieszczanych na stronie www.cekcyn.pl.


(red.)

cekcyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook