2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Szermierze w tucholskiej komendzie

1 min read

Tucholscy policjanci mogli pokazać swoje miejsce pracy uczestnikom zgrupowania szermierczego, które w sierpniu odbywało się na terenie Tucholi. Grupa licząca ok. 15 osób, dzieci i młodzieży z okolic Olsztyna i Brzozy, miała okazję przekonać się w jakich warunkach pracują obecnie policjanci w Tucholi. Była to też okazja, by przybliżyć młodym ludziom zawód policjanta i porozmawiać o bezpieczeństwie.

Młodzi sportowcy z różnych stron polski zagościli w Tucholi przy okazji odbywającego się niedawno I Ogólnopolskiego Turnieju Szermierczego o Puchar Starosty Tucholskiego. Grupa, która odwiedziła tym razem policjantów składała się z ok. 15 osób, dzieci i młodzieży z okolic Olsztyna, Poznania i Brzozy. Funkcjonariusze w trakcie wizyty zaprezentowali młodym sportowcom pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych, policyjną siłownię, pokój do przesłuchań dzieci tzw. „Niebieski Pokój”  oraz pomieszczenie, w którym znajduje się laserowy trenażer strzelecki. Największą atrakcją wizyty była możliwość wcielenia się w rolę policjanta i wypróbowania, po wcześniejszym przeszkoleniu, laserowego trenażera strzeleckiego.

Pobyt w komendzie goście wykorzystali, by dowiedzieć się więcej o pracy w Policji, zagadnieniach dotyczących uprawnień funkcjonariuszy oraz ogólnie pojętym bezpieczeństwie.

____________________

KPP

mł. asp. Justyna Janiak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook