29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi staje się bardziej przyjazną dla uczniów i… rodziców

1 min read

Słynna „Jedynka” w Tucholi borykała się ze sporymi trudnościami natury komunikacyjnej. Problem dotyczył dzieci i ich bezpiecznego dotarcia do celu. Mnogość ulic w pobliżu szkoły, przejścia dla pieszych, te „wysokiego ryzyka”, brak bezpiecznego miejsca, gdzie rodzice bez strachu mogą zaparkować swoje samochody, by bez obaw wysadzić swoje pociechy blisko wejścia do budynku.

Przynajmniej jedno z ryzyk ograniczono do minimum. Prócz nowego ogrodzenia, bram, naprawionego chodnika wokół części budynku powstała zatoczka w której bez trudu mogą zatrzymać się na chwilę aż trzy auta. Miejsca nie jest zbyt wiele, ale w żaden sposób nie przeszkadza ona innym użytkownikom ulicy w kontynuowaniu jazdy. Prócz tego pojawiła się kamera, która również w jakimś stopniu poprawia bezpieczeństwo uczniów i siłą rzeczy staje się swoistą bronią w walce z piratami drogowymi, którzy zdrowie i życie dzieci mają za nic.

Ten ważny remont, to dobrze wydane pieniądze, szkoda tylko, że było ich tak niewiele, ponieważ ta szkoła ma wiele innych problemów z leciwym już budynkiem. Przynajmniej te oczywistości dostrzegliśmy my, w/g pana dyrektora placówki: „tzw. medium”, które jak się okazuje, czasami się przydaje, podobnie jak i inne.

Tuchola. Zmiany w „Jedynce”.

_________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook