Szkolenie techników kryminalistyki z zasad postępowania na miejscu katastrofy lotniczej

Jakie czynności wykonać na miejscu katastrofy lotniczej po zamachu terrorystycznym tego dowiedzieli się technicy kryminalistyczni z jednostek miejskich i powiatowych kujawsko-pomorskiego garnizonu. Dwudniowe szkolenie z tego zakresu zorganizowali policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy.

Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Bydgoszczy zorganizowało na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy I edycję dwudniowego szkolenia przeznaczonego dla techników kryminalistyki garnizonu kujawsko-pomorskiego o temacie przewodnim „Oględziny wraku statku powietrznego rozbitego na skutek zamachu terrorystycznego”– zajęcia praktyczne.

Warsztaty zostały przeprowadzone w specjalnie wydzielonej strefie lotniska wyposażonej w trenaż symulujący statek powietrzny.

Podczas oględzin sektorowych policjanci w podziale na zespoły dokonywali procesowego oraz technicznego zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz wykonywali czynności związane z zabezpieczaniem zwłok, a także szczątków ludzkich osób, które zginęły w katastrofie.


kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

admin

Next Post

GIS ostrzega przed wyrobami masarni spod Osia! Masz to świństwo w lodówce?

wt Maj 28 , 2019
Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: wykrycie Listeria monocytogenes w produktach: Kiełbasa surowa Metka Bawarska oraz Polska w Folii

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook