22 października 2020

Szokujące, Wiosenne Dialogi Poetyckie w tucholskiej MBP

1 min read

19 marca 2015 r. odbyło się kolejne XIII spotkanie z cyklu Dialogi Poetyckie. Współorganizatorami spotkań są niezmiennie Ewa i Kazimierz Żarscy, których lubimy i cenimy.

Dialogi brawurowo poprowadzili Kazimierz Rink  oraz Kazimierz Żarski, a gośćmi . XIII Wiosennych Dialogów byli poeci ze Szczecinka i Gorzowa Wielkopolskiego, którzy wystąpili w dwóch montażach słownych Pierwszy doprawdy był… przedziwny, nosił tytuł: Jak ten czas leci , deklamowały panie: Krystyna Mazur, Małgorzata Góralska, Jadwiga Żonko oraz  Tatiana Rogowska. Mieliśmy do czynienia z tekstem szokującym, kompletnie odbiegającym od twórczości, do której przez lata nas przyzwyczajono. Poezja, to piękno wypowiedzi, niestety, w tym przypadku wsłuchiwaliśmy się w coś absolutnie przeciwnego. Nie wystarczyło już sił, aby docenić kolejny występ.

Drugim montażem było: Coś optymistycznego  w wykonaniu pań: Jolanty Karasińskiej, Elizy Falco Lipskiej, Beaty Patrycji Klary oraz pana Marka Stachowiaka.

Coś niepokojącego dzieje się z lokalnymi poetami i ich twórczością, miejmy nadzieję, że to chwilowe zachwianie talentu, spowodowane  wyłącznie zaćmieniem… Słońca.

Po prezentacji Kazimierz Rink – znany poeta, nawiązał podobno ciekawy dialog z wykonawcami, był również czas na zadawanie pytań ze strony publiczności. Podczas spotkania, można było nabyć tomiki i uzyskać autografy poetów.

Ze względu na jakość treści, naszą relację filmową ograniczamy wiekowo.

________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook