24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Szybowce zderzyły się w powietrzu

1 min read

Do zdarzenia doszło wczoraj (3.06.19) ok 16.15 na terenie gminy Dragacz (pow. świecki) Dyżurny komendy w Świeciu został poinformowany, że na terenie leśnictwa Bojanowo rozbił się szybowiec.

Za sterami znajdował się 66-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Na miejsce zostali skierowani miejscowi policjanci oraz funkcjonariusze ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przestrzeni powietrznej, z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn, doszło do kolizji dwóch szybowców. W wyniku tego zdarzenia jeden z nich spadł na ziemię i rozbił się na podmokłym terenie w pobliżu miejscowości Fletnowo. Pilot w ostatniej chwili zdążył się katapultować i wylądował w lesie. Drugi pilot, 52-letni warszawiak, z uwagi na mniejsze uszkodzenia  awaryjnie wylądował na lotnisku w Lisich Kątach koło Grudziądza. Obydwa szybowce należały do Aeroklubu Nadwiślańskiego, który ma siedzibę w tej miejscowości.

Dzisiaj (4.06.19) policjanci ruchu drogowego wspólnie z członkami Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych wykonywali dalsze czynności na miejscu zdarzenia.


Autor: podkom. Joanna Tarkowska
swiecie.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook