27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ta inwestycja jest pod nadzorem konserwatorskim!

1 min read

Świetnie, wszelkie obawy dotyczące inwestycji, która powstaje przy ulicy Chojnickiej okazały się bezpodstawne, tak, jak przypuszczaliśmy. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Tylko pytamy. Czy ta budowa odbywa się pod konserwatorskim nadzorem?

Ta część Tucholi kryje jeszcze wiele tajemnic i odkrycie ich może być już wyłącznie przypadkiem. Dzieje się tak dokłądnie wtedy, gdy dotyczy ona ingerencji w grunt. Mówiąc prościej, każde wbicie łopaty niesie ryzyko i nadzieję na to, że natrafimy na zabytek, który powinien trafić do muzeum, a nie na śmietnik, czy do prywatnej kolekcji. Po to państwo ( nie do końca się z tym zgadzamy) tego typu sprawy reguluje poprzez przepisy i swoistych ich strażników –  konserwatorów zabytków.

Nie było łatwo ustalić, czy wspomniana inwestycja (budowa) ma taką opiekę. Problem wyjaśniony i wiemy już, że nadzór nad nią pełni pani Aneta Trzcińska – Kałużna, tym samym przecinamy wszelkie domysły i plotki, które od pewnego czasu narastały wokół tej sprawy. Nie możemy tylko potwierdzić innej kwestii, czy rzeczywiście budowa budynku zagroziła w jakiś sposób fundamentom sąsiednich. Tym jednak z pewnością zajmą się właściwe służby nadzoru budowlanego, które w Tucholi działają dobrze.

____________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook