30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Tajemnicza” Beata zawisła na tucholskich płotach

2 min read

Nieubłaganie zbliża się czas wyborów parlamentarnych. Większość polityków zaraziło się właśnie permanentną obstrukcją ( w sensie dosłownym) i aby uchronić się przed bezrobociem, zmieniają barwy partyjne jak rękawiczki. Piłsudski miał na nich wyjątkowe określenie. Zostawmy jednak Marszałka w spokoju, a zajmijmy się oczywistościami.

Te następują lawinowo. Na lewym marginesie tej witryny, od pewnego czasu „wisi” ankieta przedwyborcza w której do tej chwili udział wzięło kilkadziesiąt osób – dziękujemy za oddane głosy. I choć ilość ankietowanych, anonimowych osób jest niewielka, świetnie oddaje polskie realia. Prognozując, Prawo i Sprawiedliwość zwycięży, tuż za tym ugrupowaniem plasuje się Platforma Obywatelska, dalej możemy oczekiwać niespodzianek. Oddanie władzy w ręce jednej partii brzmi groźnie, przykładem jest kadencja ugrupowania, które na szczęście kończy swoje rządy. Ponieważ historia lubi się powtarzać, możemy mieć „powtórkę z rozrywki”.

PiS ma swojego kandydata na premiera i hasło wyborcze, które poznaliśmy, dzięki konferencji prasowej, którą w Tucholi zorganizował pan poseł Piotr Król – postać wyjątkowa i głęboko wierząca w sens swojej pracy, słowem, ewenement. Potrzeba nam wielu takich posłów, ale póki co, kandydatem do godności Premiera RP być może zostanie pani poseł Beata Szydło, o której wiemy tylko tyle, ile raczą nam wepchnąć do głów „telewizory”. Wyrzućmy je wszystkie przez okno ( zachowując rozsądek i współczucie dla ewentualnych przechodniów) i włączmy myślenie oraz  dociekliwość.

Pani poseł Beata przygląda się nam uważnie z banerów wiszących na pobliskich płotach, z miną bohaterki jednego z obrazów słynnego mistrza Leonarda. Wizerunek kandydatki harmonizujący z hasłem:”DAMY RADĘ” może nasuwać kolejne kilka pytań, a my potrzebujemy jasnych odpowiedzi: dacie radę, komu, czemu? A może z kim i z czym? Nam nie potrzeba rad, a rozsądnego działania na korzyść społeczeństwa, a nie armii partyjniaków, urzędników i ich zauszników. Macie pomysł na Polskę? Opowiedzcie o tym posługując się wiarygodnymi prognozami, bez tego pozostanie… niepewność najgorsza z możliwych, bo… wyborcza.

___________________

(mrf.)

Posłowie.

TOKiS – PRESS przygotuje specjalny materiał filmowy w którym wystąpi wspomniany pan poseł Król, być może dowiemy się czegoś więcej o najbliższych planach Jego partii.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook