25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tajemnicza CESSNA nad POWIATEM TUCHOLSKIM

2 min read

Czym jest CESSNA? To nasz ulubiony model samolotu, znamy tę konstrukcję dobrze, jest jedną z najpopularniejszych maszyn w lotniczym, prywatnym (choć nie tylko) światku. Nad Tucholą maszynę tę obserwowaliśmy już wcześniej, choć nie do końca mamy pewność,że była to właśnie ta… „tajemnicza”.

Od dłuższego czasu nad Tucholę docierają prywatne awionetki, które zataczają nad naszym miasteczkiem szerokie koło i odlatują w kierunku Torunia.Prócz nich pojawiają się także małe śmigłowce,które zachowują się dokładnie tak samo. Dotychczas myśleliśmy, ze były to loty typowo rekreacyjne, okazuje się, że nie w tym przypadku. Rąbka tajemnicy uchyla nam informacja, którą opublikował portal powiatowy.

Już niedługo na regionalnym geoportalu będzie można zobaczyć najnowsze fotografie lotnicze z terenu powiatu tucholskiego.

18 września samolot Cessna 402B Businessliner wyposażony w niezwykle precyzyjny sprzęt fotograficzny przelatywał nad polami, drogami i miejscowościami naszego powiatui, by wykonać serię zdjęć obrazujących aktualne uwarunkowania geograficzne. Kierowcy już wcześniej mogli dziwić się specjalnym oznaczeniom na powierzchni dróg, które były naniesione w celu przygotowania późniejszej identyfikacji zaznaczonych miejsc na mapach i precyzyjnemu połączeniu zdjęć z ortofotomapą.

Wszystkie te działania realizowane są w ramach wspólnego projektu samorządu wojewódzkiego i samorządów powiatowych, w tym Powiatu Tucholskiego, dzięki któremu wszyscy mieszkańcy będą mieli dostęp do precyzyjnych i aktualnych danych geodezyjnych.


(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook