25 października 2020

Tanio, pysznie, fachowo i z klimatem – „PATIO” – godne polecenia

2 min read

„Idź, sam sprawdź, a się przekonasz” – mówili znajomi. Trudno było wyzbyć się obaw, co do nowej… właśnie, czy to bar, czy już restauracja? W miejscu, które dawniej zajmowała „krzykliwa medialnie” „Kuźnia” tuż za urzędem miejskim w Tucholi, nadszedł czas „Patia”.

Fot. Patio – Tuchola (witryna)

Wnętrze nie zmieniło się, ale wystrój i owszem, nie ma wątpliwości lokal trafił w bardzo dobre ręce i został świetnie przemyślany pod każdym względem. Wystroju? Też, jednak bardziej istotną rzeczą jest obsługa i menu, to oczywiste. Biorąc pod uwagę tucholskie warunki z gatunku „palec w zupie”, mamy do czynienia z fenomenem. Czysto, szybko, smacznie i bezpiecznie! Świetne i proste dania zaspokoją głów i oko, a ceny? Są zwyczajnie niskie, na dobry obiad stać nawet kloszarda, który stojąc z kubkiem pod dowolnym marketem zarobi więcej, niż przeciętny mieszkaniec powiatu, żyjąc oczywiście z zasiłku.

Poszliśmy na obiad, we dwoje, jesteśmy zachwyceni, nareszcie gastronomiczna normalność ma dwa godne polecenia oblicza, jednym z nich jest oczywiście „Patio”.

Znamy ten przykład z ulicy. Zaczepia nas turysta i pyta, o to, gdzie można coś tanio i smacznie zjeść? Wszyscy mieliśmy ten problem i tak naprawdę wiedząc o tucholskich restauracjach i barach niewiele, wskazywaliśmy pierwszą, lepszą. Ja już wiem, którą polecę i to nie dlatego, że ten tekst można uznać za kryptoreklamę miejsca, a ze względu na to, że jest tego zwyczajnie… godna. Cóż, gdyby było inaczej, z pewnością TOKiS napisałby o tym bez owijania w bawełnę, nawet w tą… strzelniczą.

__________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook