13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

#TarczaDlaSamorządów – przekazano pieniądze naszym samorządom

1 min read

Uroczystego przekazania środków w ramach „tarczy” dokonano z wykorzystaniem specjalnego algorytmu, niestety, nikt nie potrafi nam powiedzieć jak brzmi ta magiczna formuła.

W miniony piątek do Gostycyna zawitali goście z całego powiatu oraz przedstawiciele rządu. A to za sprawą uroczystego przekazania środków z Fundusz Inwestycji Samorządowych, który dostarczy władzom lokalnym kapitał inwestycyjny. Minister Łukasz Schreiber przekazał oficjalnie wsparcie dla Gminy Gostycyn w kwocie 587 163 zł. Wśród wyróżnionych znalazły się także gminy takie jak: Kęsowo, Lubiewo, Cekcyn, Śliwice, Tuchola i Powiat Tucholski.

Tarcza dla Samorządowców wspiera polskie gminy i powiaty. To 5 mld zł dla gmin i 1 mld zł dla powiatów. Szczególne wsparcie przeznaczone jest dla gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Pieniądze przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje. Takie jak szkoły, przedszkola, żłobki, wodociągi i kanalizacja, domy pomocy społecznej, chodniki czy remonty dróg. A także inne działania podejmowane lokalnie. Tarcza dla samorządów to także program wsparcia dla polskich małych i średnich firm, które realizują zadania inwestycyjne samorządów.


(red.)

Na pdst. gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook