Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21.

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy, które prowadzi merytoryczny nadzór nad Kujawsko-Pomorską Niebieską Linią (Telefoniczne Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie) podejmuje również interwencje w instytucjach, z którymi muszą kontaktować się pokrzywdzeni, prowadzi mediacje między stronami konfliktów. W uzasadnionych przypadkach zapewnia zastępstwo procesowe. Podejmuje również kampanie społeczne i akcje medialne. Prowadzi też szkolenia dla zespołów interdyscyplinarnych i innych osób pracujących w pierwszym kontakcie z osobami doświadczającymi przemocy, a także szkolenia dla osób pracujących nad korekcją postaw sprawców przemocy w rodzinie.

Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia to nie tylko udzielanie porad telefonicznych, ale również spotkania osobiste czy porady za pomocą poczty elektronicznej: adres niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl. Istnieją także możliwość umówienia się na spotkanie z prawnikiem lub psychologiem w Toruniu.

Dodatkowo organizowane są cykliczne dyżury prawników udzielających pomocy ofiarom przemocy. Specjaliści dyżurują w Bydgoszczy, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu, a także w Brodnicy oraz Chełmnie.

Więcej tutaj.

Urząd Marszałkowski

admin

Next Post

Generał Adam Joks został nowym dowódcą NATO-wskiego Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy

czw Lip 11 , 2019
Generał Adam Joks został nowym dowódcą NATO-wskiego Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy. W uroczystości przekazania obowiązków wziął udział wicewojewoda Józef Ramlau. Wicewojewoda Józef Ramlau podziękował za służbę odchodzącemu dowódcy Centrum Szkolenia Sił Połączonych Generałowi Wilhemowi Grünowi, którego na nowym stanowisku zastąpił Generał Dywizji Adam Joks. Wicewojewoda nowemu dowódcy […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook