3 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Telegramy inne, niż wszystkie

1 min read

25 stycznia br. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi odbyło się otwarcie wystawy telegramów patriotycznych, na pamiątkę 97. rocznicy powrotu Tucholi do Macierzy.

W wyprawę do przeszłości zaprosiła nas znakomita dokumentalistka, Prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury, Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Tuchola oraz prowadząca spotkanie – Pani Maria Ollick. Każdy z uczestników, już na wstępie, niezwykłej wieczornicy, otrzymał biało – czerwoną kokardkę oraz pięknie wydany śpiewnik pieśni patriotycznych. Bardzo się przydał.

Po części oficjalnej i wprowadzeniu, którego dokonała gospodyni obiektu Pani Dyrektor Hanna Szramka, głos zabrała pani Prezes. Jak zawsze, z wielkim wdziękiem i pasją, opowiedziała o fragmencie naszej lokalnej historii w kontekście udostępnionych zwiedzającym  historycznych telegramów patriotycznych.

Przy akompaniamencie Tomasza Kotowskiego, odbyło się również wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i narodowych.

Organizatorem okolicznościowej wystawy było Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi, Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi im. Aleksandra Janty – Połczyńskiego oraz GMINA TUCHOLA.

Kto nie był, nich żałuje.

__________________

(RED.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook