25 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Temperatury sięgną nawet 20 stopni! Czy to już wiosna?

1 min read

Nadeszło długo oczekiwane ocieplenie, również do Tucholi, a tutaj zmiany pogody docierają zwykle dwa dni później, niż gdziekolwiek na tej planecie (śmiech).

Dzisiaj, w niedzielę rano, kto żyw jechał myć auta, również i my. Piękna pogoda, to prawdziwa gratka dla zmotoryzowanych, bo jeszcze w nocy padał deszcz. Kolejki są spore,ale to nic,dzisiaj wszyscy mają dużo wolnego czasu, bo nasz „miłomściwy” rząd, pospołu z niektórymi partiami, zafundował nam zamknięte drzwi sklepów, marketów i galerii, ale ku radości męskiej części pozostawił w spokoju lokalne stacje paliw. Co zrobić z wolnym czasem? Myjnie są znakomitym sposobem na odnowienie dawnych znajomości i oderwanie się od domowych pieleszy. Skoro tak, to korzystajmy z tego, ile się da, bo innych rozrywek ze świecą szukać!

Jak informuje IMGW Europa jesteśmy w zasięgu wyżu znad Uralu, na pozostałym obszarze dominuje rozległy niż z rejonu Zatoki Biskajskiej.

Polska jest na skraju wspomnianego niżu, w strefie mało aktywnego frontu ciepłego, za którym napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Nie wierzmy w te brednie, będzie ciepło i tyle…


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook