29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tęsknicie do prawdziwej zimy? Cyklon Dieter ją zagwarantuje!

1 min read

Kilka dni temu gościliśmy orkan Barbara, po którym Polska przypomina „mielonkę”, teraz to, co pozostało pokryje śnieg, który zapewni nam dla odmiany cyklon o dźwięcznej nazwie, a właściwie imieniu – DIETER.

wpływ rozległego układu niżowego Dieter znad Morza Norweskiego, w środę od zachodu wkroczy do kraju związany z niżem front atmosferyczny. Zimne, stare powietrze arktyczne zacznie być od zachodu wypierane przez cieplejsze masy powietrza polarnego.

W nocy ze środy na czwartek nastąpić ma duża zmiana w pogodzie. Aktywny front atmosferyczny przyniesie śnieżyce wędrujące od zachodu w głąb kraju. W czwartek cała Polska będzie już w masie powietrza polarnego i w opadach. Niż ulokuje się nad Skandynawią i będzie kształtował pogodę w Polsce do poniedziałku 16 stycznia.

Tucholi nic specjalnego nie zagraża z wyjątkiem lenistwa drogowców RZDW w Tucholi oraz letnich opon w samochodach niektórych kierowców z okolicznych wsi, którzy na szczęście pojawią się w Tucholi dopiero we wtorek, czyli wtedy, kiedy będzie już po wszystkim, ale uważać trzeba.

Warto przygotować sobie sprzęt do odśnieżania oraz ciepłe kurtki, przydadzą się.

___________________

(red.)

(mrf.)

Fot. gobajka.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook