25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wielkie ciężarówki, zmora polskich dróg, choć kierowcy wielkich maszyn twierdzą, że bez nich (tutaj zwykle pada dosadne słowo) nie będzie chleba w „Biedronkach”, cóż, odradzamy takie zakupy w tym miejscu. O wielkim pechu może mówić kierowca TiR-a, któremu dzisiaj zepsuło się auto w niezwykle uczęszczanym miejscu. W kilka sekund powstał zator, na odsiecz ruszyli tucholscy policjanci.

Huk, trzask i spod kół wielkiego ciągnika siodłowego posypały się jakiej metalowo – plastikowo – gumowe śmieci. Przednie koło trafił przysłowiowy szlag. Kabina dosłownie spadła na asfalt tak nieszczęśliwie, że mnóstwo jej delikatnych części wysypało się na drogę niczym jabłka z koszyka. Wszystko wydarzyło się w Tucholi na uczęszczanym odcinku wojewódzkiej 240-stki tuż za przejazdem kolejowym w kierunku Rudzkiego Mostu. Powstał zator, ale nad sytuacją bardzo szybko zapanowali tucholscy policjanci, którzy pojawili się praktycznie natychmiast.

Naprawa giganta trwała dosyć długo, ale udało się, normalny ruch został przywrócony, a śmieci usunięte z drogi.

Uważajcie, wielkie ciężarówki to inny świat, z pozoru drobiazg,  może jednak doprowadzić do sporych kłopotów wszystkich współużytkowników drogi. Trzymajmy dystans i bądźmy rozsądni.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook