29 października 2020

„To boisko, to jakaś porażka!” – rodzice o problemach Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi

2 min read

Rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3  w Tucholi kolejny raz proszą nas o nagłośnienie sprawy, która podobno w typowy sposób „zamiatana jest pod dywan.

Źródłem problemów jest szkolne podwórko, gdzie uczniowie pomiędzy lekcjami mają chwilę dla siebie. Rzeczywiście, jego stan  jest opłakany i szczerze mówiąc rzadko widujemy tam dzieci, częściej… samochody! Jak to możliwe? To proste, szkolne podwórko stanowi plac manewrowy dla jednej z tucholskich  szkół jazdy. Szkoła zapewne zarabia w ten sposób jakieś pieniądze, a w zamian akceptuje proces degeneracji wiekowej, kafelkowej, pamiętającej czasy tow. Edwarda nawierzchni. Zapadliska, wystające wieka studzienek, trzeba wyjątkowo dobrej passy, że nikt jeszcze nie uległ tam poważnemu wypadkowi. Otarcia naskórka, poobijane kolana dzieci,  wydają się być oczywistością, tak przynajmniej wynika z korespondencji, którą otrzymujemy.

Co dziwne, władze miasta żywo zainteresowane są boiskiem sportowym we frontowej części budynku szkolnego, a to, co dzieje się za nim wydaje się być bez znaczenia.

Czy tak ciężko jest wyasygnować kilka złotych i doprowadzić ten teren do porządku i pozbyć się pojazdów nauki jazdy, która w żadnym razie nie powinna się pojawiać w tym miejscu?

***

Od publikacji tego materiału minął ledwie miesiąc, niestety w sprawie boiska, które znajduje się w skandalicznym stanie technicznym nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu jest ono placem manewrowym lokalnej szkoły jazdy i w dalszym ciągu, podczas przerw, ulegają urazom dzieci  . Rodzice są zbulwersowani, wiemy że interweniowano w tej sprawie nawet u Burmistrza miasta, z jakim skutkiem? To już widzieliśmy na fotografiach. To boisko powinno zostać zamknięte, pod żadnym pozorem dzieci nie powinny z niego korzystać.

Rodzice szukają kolejnych dróg zmuszenia do działania osób władnych do wykonania niezbędnych prac remontowych. Zapowiadają nakręcenie filmów i przesłanie ich do kuratorium i do ministerstwa. Rodzice są zdeterminowani,  robią to w obronie swoich dzieci. Dziwi jednak ciągle ten sam fakt – brak reakcji na sprawę dyrekcji, tej niegdyś pięknej i prestiżowej szkoły.

_____________

(red.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook