To był cud, że nikt nie zginął!

Przedwczoraj(19.10) w okolicach Bladowa, doszło do mrożącego krew w żyła zdarzenia – od ciągnika siodłowego oderwała się naczepa, gdyby w tym momencie tuż za nią znajdował się jakiś pojazd, doszłoby do tragedii.

Na drodze wojewódzkiej w Bladowie od ciężarówki odłączyła się naczepa. Na szczęście skończyło się to kolizją. Policjanci pouczyli kierowcę samochodu ciężarowego.
Wczoraj (19.10) tucholscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło po piętnastej na drodze wojewódzkiej w miejscowości Bladowo. Tam od samochodu ciężarowego marki MAN odłączyła się naczepa, która zjechała do prawej krawędzi jezdni i  przewróciła się na bok. Na szczęście w zdarzeniu nie ucierpiały osoby. Do wieczora droga była przejezdna. Po godzinie dwudziestej, na czas usuwania  naczepy z miejsca kolizji, ruch był zablokowany, policjanci zorganizowali objazdy.

Tak brzmi lakoniczna notatka tucholskich policjantów na ten temat. Nas jednak przeraża to, że do podobnego zdarzenia w ogóle doszło, jak to możliwe? Czy to zmęczenie materiału, czy wada konstrukcyjna złącza, czy też zwyczajne niedbalstwo kierowcy? Być może usłyszymy odpowiedzi na postawione pytania.

Zapamiętaj, zawsze i w każdej sytuacji zachowaj bezpieczny odstęp od pojazdu przed tobą. Takie postępowanie być może uratuje życie tobie i pasażerom twojego pojazdu.

_______________________

(red.)

KPP- Tuchola

admin

Next Post

Skarga na Burmistrza Tucholi oddalona

śr Paź 21 , 2015
W piśmie, które wpłynęło do Przewodniczącego Rady Miejskiej 8 września 2015 r. skarżący zarzucają Burmistrzowi Tucholi, że odwołał ogłoszony przetarg ustny nieograniczony, na zbycie niezabudowanej nieruchomości położonej w Jesionowie, oznaczonej geodezyjnie nr 27/2 o powierzchni 0,4040 ha ( w tym 0,0900 ha klasy IIIb) przeznaczonej na cele rolne nie podając, […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook