11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

To już nie pozoracja, a fakt, była kolizja i z cysterny wyciekła żrąca substancja!

1 min read

Na drodze wojewódzkiej w Błądzimiu samochód ciężarowy wiozący materiały niebezpieczne  najechał na osobówkę. Na zewnątrz wydostała się żrąca substancja. Przez dziewięć godzin droga była nieprzejezdna. Policjanci zorganizowali objazdy i zabezpieczali miejsce zdarzenia.
Ledwie dwa tygodnie temu tucholskie służby ćwiczyły podczas upozorowanej sytuacji kryzysowej, a już wczoraj podobna sytuacja wydarzyła się ledwie kilkanaście kilometrów od Tucholi.

W Błądzimiu na terenie gminy Lubiewo doszło do kolizji drogowej. Kierujący pojazdem volvo z naczepą uderzył w volkswagena, który skręcał w lewo. Po uderzeniu ciężarówka zjechała do lasu i zatrzymała się na drzewach. Sytuacja była poważna ponieważ w naczepie samochodu ciężarowego przewożone były zbiorniki z materiałami niebezpiecznymi. Zbiorniki te  uległy rozszczelnieniu i na zewnątrz wydostała się substancja żrąca. Na miejscu pracowali strażacy, którzy przepompowywali niebezpieczne substancje. Zadaniem policjantów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i niedopuszczenia do niego osób postronnych. Przez dziewięć godzin droga była nieprzejezdna, policjanci zorganizowali objazdy. Na szczęście w zdarzeniu nie ucierpiały osoby. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mandatem został ukarany 62-letni kierowca ciężarówki. Policjanci wspólnie z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego ustalają czy substancje niebezpieczne były prawidłowo przewożone.

______________

(red.)

Policja Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook