31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

To nie było UFO!

2 min read

Mamy w Polsce nowa modę, i choć wielu upatruje w tym zjawisku nieproszone wizyty kosmitów, tym razem sprawa miała bardziej przyziemny rodowód. Trzy dni temu rozpoczęła się pełnia, Księżyc prezentuje się w sposób niezwykle malowniczy, na tle rozstępujących się chmur na nocnym niebie. Widok przepiękny, jednak znalazło się kilka osób, które na tarczy naszego naturalnego satelity dostrzegli coś więcej…,

niezwykłe światło, które przemieszczało się po niebie z wielką prędkością. Kilka chwil później, telefonicznie o sytuacji powiadomił nas jeden z czytelników. Rzeczywiście, widzieliśmy to na własne oczy, jednak nie był to „latający talerz”, a tym bardziej dywan, a popularny chiński lampion, który podświetlony był paliwem turystycznym. Widok rzeczywiście był niezwykły, balon unosił się już na dużej wysokości i dostał się w zasięg działania prądów powietrznych. Zabawka pomknęła jak odrzutowiec, by po chwili zniknąć.

Niby niewinny żart, ale kilka lat temu zelektryzował całe miasto i połowę polskich UFO-entuzjastów, a że pora sezonu ogórkowego jest w pełni, „gorące głowy” dopatrywały się w zjawisku czegoś więcej. „Zielonych ludzików| nie stwierdzono ani wtedy, a ni tym bardziej teraz, za to warto przypomnieć, co na ten temat mówi polskie prawo.

Chiński lampion, wbrew pozorom może być bardzo niebezpieczny dla przelatujących samolotów. Latający śmieć może dostać się do silnika lotniczego, skutecznie unieruchamiając go. Oczywiście, kiedy powietrze w balonie ochłodzi się, konstrukcja spadnie na ziemię, ale w czasie, kiedy leci, rzeczywiście może stanowić nikłe, ale jednak zagrożenie. Miejmy tego świadomość.

Loty takich zabawek według obowiązującego prawa, powinny być bezwzględnie zgłaszane w Urzędzie Miasta, to skutek akcji, które miały miejsce w pobliżu lotniska Okęcie w Warszawie, kiedy ku pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku, na znak solidarności wypuszczano tysiące baloników wypełnionych helem. Przepis wprowadzono i rozszerzono.

 

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook