27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TOKiS – PRESS przyłącza się do akcji

2 min read

Kilka dni temu część naszego powiatu dotknął straszliwy kataklizm, jeszcze nie tak dawno firmy ubezpieczeniowe nie chciały wypłacać odszkodowań w wyniku wyjątkowo pokrętnego przepisu o tzw. „Dziele Bożym”. Ten krzywdzący przepis na szczęście jest już przeszłością.

Teraźniejszością zaś, jest fakt, że nawiedziło nasz rejon tornado rejestrowane jako f-2, ucierpieli ludzie, którzy pozostają bez dachu nad głową. Są bezradni i całkowicie uzależnieni od osób trzecich. Owszem, powinni mieć odpowiednią polisę ubezpieczeniową i opłacone składki, ale pamiętajmy o tym, mieszkamy w miejscu, gdzie skromność graniczy z biedą, powodem jest brak pracy i środków, ubezpieczenie jest luksusem.

To oczywiście efekt gwałtownych przemian, gdzie ludzi pozostawiono samym sobie. Wiemy, że władze zobowiązane są wspomóc ludzi poszkodowanych przez los, niestety będą to środki zbyt skromne i niewystarczające, o ile będą. Co pozostaje? Tylko nasza pomoc, liczy się każdy gest, każda złotówka. Dobre i to, że bezsilne władze samorządowe publikują komunikaty, które mają wzruszyć nasze serca i uczulić na cudza krzywdę. Może się zdarzyć, że i my kiedyś znajdziemy się w potrzebie. Dlatego wspomóżmy…

 

Komitet „Pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną” z siedzibą przy ul. Szkolnej 2, 89-511 Cekcyn przeprowadza zbiórkę publiczną dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną jaka miała miejsce w dniu 14 lipca br. w Gminie Cekcyn, miejscowość Zdroje /Gajdowskie – część wsi Zdroje/.

 

Środki finansowe można wpłacać na specjalne konto: 76 8144 0005 2016 0160 0546 0001
oraz do zaplombowanych puszek kwestarskich w Sołectwach na terenie Gminy Cekcyn.
Zbiórka publiczna potrwa od 16 lipca do 30 września 2012r.

http://www.tucholski.pl/news/pomoc-dla-poszkodowanych-przez-trabe-powietrzna

(red)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook