TOKiS – PRESS w STRALSUNDZIE. OZEANEUM – pingwiny Humboldta

Pomysł na stworzenie w porcie nowoczesnego muzeum wyszedł z mieszczącego się w Stralsundzie Muzeum Morza (Meeresmuseum).

Stworzono nowoczesne akwarium, które przyciąga do Stralsundu mnóstwo turystów. Całość kosztowała około 60 milionów euro, ale liczba zwiedzających zdecydowanie przewyższyła oczekiwania władz miasta. W pierwszym roku placówkę zwiedziło ponad 800 tysięcy turystów (obecnie ich liczba oscyluje w okolicy 500 tysięcy). Zanim tokis.pl zejdzie pod wodę i szczegółowo opowie o niezwykłym obiekcie, zajmijmy się przez chwilę tym, co można obejrzeć na brzegu w dodatku wysoko nad ziemią.

Pingwin peruwiański, pingwin Humboldta, to gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny pingwinów z potężnym, czarnym dziobem. Głowa czarna, z wąskimi i białymi brwiami schodzącymi na boki szyi i łączącymi się poniżej gardła. Dźwięki, które wydaje można łatwo pomylić z rykiem… osła. Jak sprowokować pingwina, by „przemówił”?

Wystarczy z nim „pogadać”…


(red.)

admin

Next Post

TOKiS na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach 2019

nie Lip 7 , 2019
Pokazy filmowe, spektakle teatralne, sesje fotograficzne połączone z możliwością zdobycia autografów oraz najważniejsza –  uroczystość odciśnięcia dłoni w Alei Gwiazd – to zaledwie część wydarzeń Festiwalu Gwiazd, który w tym roku odbywały się w hołdzie dla Stanisława Barei, oczywiście w Międzyzdrojach.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook