25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tornado w Borach Tucholskich – dwa szokujące filmy

2 min read

Niszczycielskie tornada do tej pory oglądaliśmy z przerażeniem tylko w amerykańskich filmach. Aż trudno uwierzyć, że koszmarna trąba powietrzna przeszła też nad Polską. A dokładnie nad Borami Tucholskimi. Obejrzyj przerażający film nakręcony podczas tego kataklizmu.

Chwile grozy przeżył kierowca, który z pasażerami jechał autem jedną z dróg w Borach Tucholskich. To było dwa tygodnie temu w sobotę. To właśnie wtedy nad trzema województwami szalały tornada. Na tym szokującym filmie, który autorzy opublikowali w Internecie, jak na dłoni widać trąbę powietrzną i jej niszczycielską moc.

Tornado jest tak blisko podróżnych, że kierowca decyduje się zatrzymać samochód na poboczu i przeczekać żywioł. Dlaczego nie ucieka. Być może po prostu nie wie w którą stronę się kierować. Sytuacja jest poważna. W powietrzu latają kawałki dachów i drzew. W pewnym momencie młoda pasażerka krzyczy: „Ja się boję, naprawdę się boję”.

Podobny koszmar przeżyli mieszkańcy domku letniskowego, nad którym przeszło tornado. Jak pisze portal twojapogoda.pl, na drugim filmiku widoczne jest bezpośrednie przejście leja nad domem. Mężczyzna filmujący zjawisko ryzykował życie, na szczęście w porę udało mu się ukryć wewnątrz budynku.

Przyłączmy się do akcji niesienia pomocy poszkodowanym podczas kataklizmu! Taka sytuacja prędzej, czy później się powtórzy i wtedy Ty możesz potrzebować wsparcia!

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook