25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Toruński Festiwal Smaków

2 min read

W najbliższy weekend (13-14 kwietnia) w Centrum Targowym Park w Toruniu odbędzie się Toruński Festiwal Smaków – impreza, która tradycyjnie już towarzyszy Targom Turystycznym „Wypoczynek 2019”.

Na stoisku województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentują się wytwórcy produktów lokalnych, regionalnych i ekologicznych. Jak co roku, przedświąteczne targi będą okazją do zaprezentowania oferty firm, które należą do sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze, działającej w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

Wystawcy zapraszają do degustacji i zakupu wyróżniających się jakością i smakiem wyrobów pochodzących z regionu kujawsko-pomorskiego – wędlin, ciast, pierogów, ekologicznych razowych mąk i makaronów, wyrobów mleczarskich, kajmaku, wysokiej jakości musztardy, octów, chrzanu, marynat i gatunkowych miodów oraz produktów ciechocińskiej warzelni soli.

W tym roku po raz kolejny na naszym stoisku będzie można otrzymać też informacje o ofercie uzdrowiskowej Ciechocinka – tamtejsze sanatoria przedstawią szeroką ofertą leczniczą i wypoczynkową.

Na odwiedzających będą też czekały tradycyjne potrawy, przygotowane przez restauracje należące do regionalnej sieci Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze. Zaplanowano również pokaz kulinarny Roberta Makłowicza z degustacją oraz  konkurs kulinarny o Chochlę Prezydenta Miasta Torunia. W konkursie wezmą udział restauracje, które przygotują potrawy z listy przygotowanej przez profesora Jarosława Dumanowskiego, znawcę kuchni staropolskiej. Będzie to doskonała okazja, aby przypomnieć nam smaki polskiej kuchni regionalnej.

 


kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook