29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

NASZE INTERWENCJE. Troje mieszkańców Tucholi kontra Straż Miejska w Czersku. Czy doszło do skandalu? (AKTUALIZACJA – FILM – ZAJAWKA)

2 min read

404592_284602088317806_734371599_nDo naszej redakcji zgłosiło się troje mieszkańców Tucholi, którzy opowiedzieli nam wręcz niebywałą historię, która przytrafiła się im w piątek 17.01.2014 w godzinach rannych, na parkingu marketu „Polo” w Czersku…

TOKiS – PRESS ma spore doświadczenie we współpracy z strażnikami. Od lat pilnie obserwujemy i wspieramy medialnie działania Straży Gminnej w Kęsowie, która słynie z tego, że nakłada  (i słusznie) mandaty piratom drogowym. To najbardziej kontrowersyjna strona ich działalności, o której bez trudu możemy poczytać w ogólnopolskich forach internetowych kierowców. Często w sposób oficjalny i nieoficjalny przyglądaliśmy się działaniom strażników nie tylko na drodze, ale również w kontaktach z mieszkańcami, gdzie rozwiązywano wiele problemów. Od zawsze uważamy, że strażnicy są bardzo przydatną formacją, o ile kierują się wpierw rozsądkiem, a dopiero później regulaminem. Życie płata wiele niespodzianek, których żaden kodeks nie jest w stanie przewidzieć, a tym bardziej jego autor. Dlatego zadziwiła nas sprawa, którą nam przekazano wraz z dokumentacją, którą już opracowaliśmy.

W odniesieniu do sprawy z Czerska z miejscowymi strażnikami w roli głównej…, ona wydaje się być tak nieprawdopodobną, że TOKiS – PRESS postanowił zainteresować się tym zdarzeniem i udać się za kilka godzin do Czerska, aby wyjaśnić sytuację u źródła, aby zachować obiektywizm, zanim dokona analizy. Na miejsce dotrzemy dokładnie  w tym samym czasie, o którym poinformowali nas tucholanie. Jeszcze tego samego dnia zapowiedzieliśmy telefonicznie Straży Miejskiej w Czersku  nasze sobotnie przybycie. 

_________________________________

Mariusz R.Fryckowski – red.nacz.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook