Trójka ma już wyremontowane podwórko, czyli… jednak można?

Potrzeba było interwencji naszej, rodziców, aby wreszcie w tej sprawie coś ruszyło. I wreszcie dokonało się! Dzieci ze SZKOŁY NR3 w Tucholi wreszcie są bezpieczne!

Jeszcze kilka tygodni temu szkolne podwórko przypominało „czołgowisko”. Jego wyłożona betonowymi płytkami powierzchnia została zrujnowana. Proces niszczenia trwał od wielu lat, a korzystająca z tego miejsca szkoła jazdy, z pewnością sytuacji nie pomagała. Rodzice uczęszczających do tej szkoły dzieci monitowali, prosili, wreszcie zagrozili, że powiadomią kuratorium i ministerstwo.Mieli zdecydowanie dosyć wypadków z udziałem swoich dzieci.  I zdarzyło się coś nieoczekiwanego! Prawdziwy cud! Zniknęły sprzed szkoły samochody, a na szkolnym podwórku pojawiła się „brygada” z miejscowego PK . Prace ślimaczyły się, to fakt, trudno z robotników wyplenić głęboko zakorzenione lenistwo, ale wreszcie narastający konflikt rozwiązano i to jak! I co? Można? Pewnie, wystarczy tylko chcieć!

______________

(red.)

admin

Next Post

Tuchola ma wiele "atrakcyjnych" miejsc...

czw Mar 19 , 2015
To prawda, mamy. Szczycimy się tym, że każda nowa władza zmienia nam fontannę miejską, przebudowuje starówkę, albo dokłada kolejne kwietniki. Owszem, to ważne, ale jeszcze ważniejsze jest uświadomienie sobie, że Tuchola to pewna całość…

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook