13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Trwają przygotowania do obchodów 100-lecia Niepodległości w Tucholi

1 min read

Nieco spóźnione i organizowane w ostatniej chwili, ale trwają i zmierzają do finału.

24 września w tucholskim Starostwie ponownie obradował Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ostatecznie ustalono, że obchody rozpoczną się 11 listopada o godzinie 15 tradycyjną mszą św.  w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi, po czym uczestnicy obchodów otrzymają nie tylko tradycyjne kokardy narodowe, ale też flagi państwowe, z którymi przemaszerują pod pomnik Mauzoleum Pomordowanych w Rudzkim Moście. Po okolicznościowym przemówieniu Starosty Tucholskiego i złożeniu kwiatów pod pomnikiem, wybrzmią salwy armatnie przygotowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tucholi.

Następnie zebrani przemaszerują przy dźwiękach Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Lasów Państwowych działającej przy Technikum Leśnym w Tucholi do sali OSiR przy ul. Warszawskiej w Tucholi, by na festynie rodzinnym wspólnie świętować tę najważniejszą dla naszego kraju rocznicę. Przewidziany jest szereg gier i konkursów o tematyce niepodległościowej, występy artystyczne i wspólne śpiewanie. Szczegółowy program jest jeszcze ustalany, zapraszamy wiec do zgłaszania propozycji.

Komitet wyraził nadzieję, że mieszkańcy Powiatu Tucholskiego, w tym przedstawiciele wszystkich samorządów, instytucji, firm i organizacji, włączą się w świętowanie tej jedynej w swoim rodzaju rocznicy, której świadkami mamy okazję być. Już teraz zapraszamy na nasze wspólne świętonapisano w portalu Starostwa Powiatowego w Tucholi.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook