wt. Sty 28th, 2020

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjna

„Trzeźwy kierujący” na kujawsko-pomorskich drogach

1 min read

d wczesnych godzin rannych kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole kierowców w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”. Podczas działań mundurowi skontrolowali 15 063 kierujących. Pośród nich znalazło się 38, którzy jechali na „na podwójnym gazie”.

Dzisiaj (16.10.19) w ramach akcji „Trzeźwy kierujący” policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 5.00 do 8.30. Przy wykorzystaniu urządzeń typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano 101 policjantów ruchu drogowego oraz 65 funkcjonariuszy z innych komórek. Wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 15 063 kierujących. Trzynastu z nich było nierzeźwych, a dwudziestu czterech w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali też rowerzystę, który nie powinien kierować jednośladem, bo był pod wpływem alkoholu. Jeden z kierowców „wsiadł za kółko”, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mundurowi zatrzymali 29 praw jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.


sierż. szt. Agnieszka Bubień

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl