8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Trzeźwy poranek w gm. Śliwice

1 min read

Tucholscy policjanci w poniedziałek rano (17.10.2016r) przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość 681 kierujących. Wśród wszystkich skontrolowanych, w jednym przypadku kierowca musi się liczyć z odpowiedzialnością karną za „jazdę na podwójnym gazie”. To o jeden przypadek za dużo.

W poniedziałek (17.10.2016r.) od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi sprawdzali trzeźwość kierujących na terenie gm. Śliwice. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy decydują się kierować pojazdami po alkoholu.

W działaniach wzięło udział 5 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali łącznie 681 kierowców. Wśród tej sporej liczby sprawdzonych znalazł się niestety 41 – letni mieszkaniec gm. Śliwice, który zdecydował się na „jazdę na podwójnym gazie”. Dodatkowo mężczyzna, kierujący oplem corsa, w trakcie kontroli nie mógł okazać funkcjonariuszom prawa jazdy, bowiem dokument został mu zatrzymany rok wcześniej za… kierowanie po alkoholu. Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów niedawno mu się zakończył, jednak 41 – latek nie zdążył odebrać blankietu. Jak się okazało, poniedziałkowa akcja tucholskich policjantów, skutecznie mu to uniemożliwiła. Stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny wynosiło 0,65 promila. Odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i jazdę bez wymaganych przepisami dokumentów.

_____________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook