30 września 2020

Włamywacze ujęci!

1 min read

W piątek (4.09.2020r.) policjanci tucholskiej patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za włamanie do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Łupem złodziei padły elektronarzędzia o wartości blisko 9 tys. złotych. Sprawcy trafili na trzy miesiące do aresztu.

W piątek (4.09.20r.) krótko po godz. 22:00 oficer dyżurny miejscowej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące niepokojącego hałasu, wydobywającego się z domu będącego w trakcie budowy.

Skierowani na miejsce policjanci zauważyli wybitą szybę i otwarte okno balkonowe. Funkcjonariusze dokonali sprawdzenia budynku oraz terenu posesji. W niedalekiej odległości od domu mundurowi odnaleźli porozrzucane elektronarzędzia. Idąc dalej tym tropem, stróże prawa zauważyli oddalające się w pospiechu dwie sylwetki osób. Mundurowi bez wahania ruszyli w pościg, który zakończył się zatrzymaniem sprawców. Podejrzani to, 27- letni mieszkaniec gm. Tuchola oraz 35-letni mieszkaniec gm. Stara Kiszewa. Łupem złodziei padły elektronarzędzia o wartości blisko 9 tys. złotych. Policjanci w całości odzyskali skradzione przedmioty. Tego samego dnia (4.09.20r.) włamywacze trafili do policyjnego aresztu.  W poniedziałek (7.09.20r.) usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  


(red.)
Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook